1 Kasım Genel Seçimleri | Sohbet, Chat, sohbet odaları, Sohbet siteleri
Sohbet Odalarına Giriş
rumuz
sifre

sohbet
sohbet

sohbet siteleri, chat siteleri, sohbet sitesi aramalarında hizmetinizdeyiz!

1 Kasım Genel Seçimleri

Yazar : Mamoste
Tarih : 23 Ekim 2015

1 Kasım seçimlerine az kaldı. 7 Haziran kadar olmasa da ülke tekrar seçim havasını soluyor. 7 Haziran gibi olmasa da diyorum çünkü 7 Haziran’dan bu yana birçok şey değiştiği için o havadan çok da eser kalmadı.

O seçim ile bu seçim arasındaki kısa bir süre olmasına rağmen büyük farklar var. En basitinden 7 Haziran öncesi var olan o umudun bu seçim pek de var olduğu söylenemez. Bir önceki seçimdeki yüksek umuda rağmen seçim sonucu oluşan tablonun da etkisiyle birlikte bir sonuca varılamaması, koalisyon kurulamaması,, ülkede zaten var olan keyfi uygulamalar ve hukuksuzlukların devam etmesi ve çatışma ortamına tekrar dönülmesi 1 Kasım seçimlerine yönelik umutların az olmasına sebep olan temel faktörlerden olması muhtemeldir.

Ancak reel siyaset açısından olaya bakılırsa aslında durumun okadar da umutsuzluğu getirecek şekilde olmadığı anlaşılabilir. Çünkü yapılan kamuoyu araştırmaları ve anketlere göre seçimden çıkabilecek sonuçların aşağı yukarı diğer seçimlerle aynı olacağı, ufak oynamaların olabileceği ve bu oynamaların sonucu kümilatif bir şekilde etkileyemeyeceği yönünde. 1 Kasım’ da çıkabilecek bütün sonuçları bütün partilerin kabul etmesi ve kendini ona göre hazırlaması kaçınılmazdır. Çünkü bu ülkenin yeni bir seçimi kısa bir sürede kaldırabileceği pek de mümkün görünmüyor.

Bu anlamda seçimde çıkabilecek muhtemel sonuçlara bakılınca en kuvvetli ihtimalin yine mümkün olması zor olan tek parti hükümetinden çok koalisyona şimdiden hazır olunması gerektiği görülecektir. Seçim sonucu çıkacak aritmetiğe göre koalisyonun öyle kolay oluşamayacağını görmek de zor değil. Çünkü ortada gerçekten partilerin durumuna bakılırsa çok bilinmeyenli bir denklem söz konusu. Demokrasinin kazanması dileğiyle.

Yazarımız Hakkında

deneme

 
Sitemiz de bulunan 14 kategoride ki 180 yazımıza toplam da 0 yorum yapılmıştır.
Tasarım : sohbet - Kodlama ve Entegre : mynet sohbet